Š 706 MTS, MTSP třístranný sklápěč / AK modely / 1:32

- ukázky staveb a postupů náklaďáků a stavebních strojů

Moderátor: Radim - PMHT

Š 706 MTS, MTSP třístranný sklápěč / AK modely / 1:32

Příspěvekod pan Tau » pon 17. čer 2024 18:24:45

Na chvíli jsem si odskočil od tater. Vybral jsem si klasiku, sklápěcí trambus. Rozhodl jsem se pro obě varianty, abych se k němu v budoucnu nemusel vracet a přemýšlet, jak jsem na prvním modelu postupoval.
Jak obvykle jsem začal koly. Na kola jsem standardně použil laserový dezén a taky laserová žebra kol. S použitím žeber se práce na kolech urychlila. Buben předních kol je u MTS trochu odlišný od MTSP. Dále se lišily tloušťky podlepení dílů. V návodech je napsáno, že se díly budou podlepovat tloušťkami 0,17 mm a 0,5 mm. Jenže u varianty MTS je u dílů pro podlepení uvedena tloušťka 0,38 mm. U MTSP je tloušťka podlepení 0,17 mm.
Jde o překlep nebo se má podlepovat tloušťkou 0,38 mm?
Držel jsem se popisu pro podlepení ú dílů, tak jsem díly podlepil dvakrát papírem vystřihovánky.

Obrázek
pan Tau
Kapitán
Kapitán
 
Příspěvky: 587
Registrován: ned 28. lis 2010 16:27:36
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Š 706 MTS, MTSP třístranný sklápěč / AK modely / 1:32

Příspěvekod pan Tau » úte 13. srp 2024 19:01:51

Pokračuju podvozkem, zpracoval jsem sérii dílů B kromě úchytu maileru. Rámy jsem z boku doplnil o nýty. Při ohybu rámů se trocho odlupovala barva, tak po sestavení rámů jsem musel všechny hrany zaretušovat. Rámy jsou téměř shodné, jen s liší prostředním příčnou výztuhou. Dále se liší zadní listová pera, červených listů je víc než šedých.
Mailery jsem trochu upravil. Nedůvěřoval jsem provázku uvnitř maileru, tak jsem zvolil metodu tenkých papírových pásků ve stylu rippera. Metodu nitě jsem zkoušel u jedné tatry a zatím se mně neosvědčila, tak proto jsem raději udělal pásky. Jednotlivé válce jsem také oblepil alobalovou fólií.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
pan Tau
Kapitán
Kapitán
 
Příspěvky: 587
Registrován: ned 28. lis 2010 16:27:36
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa


Zpět na ...::: Nákladní vozidla a stavební technika :::...

  • Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron